+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / A pedagógusok beszélték ki
2022. november 9. szerda 13:30
A pedagógusok beszélték ki
Az adásban szó volt a tanári demonstrációk céljairól, törekvéseiről és támogatottságáról.
Nagykanizsa

Pedagógusok voltak a ma esti Kibeszélő vendégei. Az adásban szó volt a tanári demonstrációk céljairól, törekvéseiről és támogatottságáról. Közéleti műsorunk már visszanézhető Youtube-csatornánkon.

Szeptemberben, egy fekete ruhába öltözött demonstráció alkalmával Nagykanizsán csak a Péterfy-tagintézmény pedagógusai álltak ki, azóta viszont egymásra találtak az iskolák és tanáraik városunkban is – mondta el a beszélgetés során Jakab Andrea, a helyi megmozdulások egyik fő szervezője. A közös gondolkodást jól példázza a Daloljunk az iskolánkért! akció, amikor Nagykanizsa 9 intézményének pedagógusai kiálltak a nyilvánosság elé, elénekelve a Mi vagyunk a Grund! című dalt. - Amellett, hogy elmondjuk, mi az, amit elvárnánk, mi az, amit szeretnénk, mi az, amit villámgyorsan meg kellene tenni az oktatásirányításnak ahhoz, hogy a közoktatás ebből a mély gödörből – akárki akármit mond, ez sajnos egy nagyon mély gödör – hogy egy picit elkezdjünk vagy lehessen ebből kifelé evickélni, de legalább kifelé látni. Ezt is elmondtuk – mondta el Jakab Andrea, a Péterfy-iskola pedagógusa.

A megmozduláshoz diákok és szülők is csatlakoztak Nagykanizsán, a helyi szervezők pedig továbbra is az együttes kiálláson dolgoznak, hiszen még mindig nem történt pozitív előrelépés. A vidéki akciókat több tényező is befolyásolja, az érintettek úgy látják, itt többen félnek, mint a fővárosban. - Ez egy kis város. Tehát itt kiállni egy kamera elé, vagy megmutatni magadat akár a tv-ben, vagy akár egy fotón, az nem egy olyan egyszerű történet azoknak, akiknek úgymond bármi pici félnivalójuk is van – fogalmazott Czimmermann József, a Kőrösi-iskola pedagógusa.

A megmozdulások egyre több támogatót találnak, nem csupán az iskolák és azok pedagógusai részéről. - Nagyon jó kapcsolatban vagyunk a szülőkkel, lehet, pont azért, mert zártabb, kisebb a közösség és sokkal inkább egymásra vagyunk utalva. Szerintem minden kollégámnak a saját osztályában, az osztályközösség szüleivel rettentő jó, közvetlen kapcsolatban van. Nagyon támogatnak minket a szülők – hangsúlyozta Magdics János, a Kiskanizsai Általános Iskola pedagógusa. A teljes, vágatlan beszélgetést ma láthatják nézőink a Kanizsa TV Műsorán.

Galéria
további friss hírek
31
okt.
14:37
4
Nagykanizsa
Az ügy nagy felháborodást keltett a múlt héten, úgy tudjuk a városi főkertész is felvette a kapcsolatot a MÁV-al.
Az ügyészségnek meg kell vizsgálnia azt, ami itt történt – fogalmazott Károlyi Attila a Bagolai soron végzett gyérítés kapcsán. Az ügy nagy felháborodást keltett a múlt héten, úgy tudjuk a..tovább olvasom
31
okt.
14:09
4
Nagykanizsa
Ideiglenes forgalomkorlátozások lépnek érvénybe mindenszentek és halottak napja alkalmából Kanizsán.
A változások ma déltől érvényesek egészen szerda 21 óráig. A megemlékezőket a köztemetőkben hosszabbított nyitvatartással várják egészen csütörtök estig A Zala Vármegyei..tovább olvasom
31
okt.
14:04
5
Nagykanizsa
A szociális étkeztetés, a nappali és a személyi ellátás, valamint a házi gondozás területen is segítséget nyújt a Nagykanizsai Egyesített Szociális Intézmény.
31
okt.
14:00
4
Nagykanizsa
Koszorúkészítő programon vehettek részt a Kertbarát Klub tagjai hétfőn a HSMK-ban.
Az érdeklődők többnyire hozott anyagokból dolgozva állították össze a díszeket szeretteik sírjára. Halasi Melinda hangsúlyozta, a cél, hogy a saját készítésű koszorúk szokása ezáltal..tovább olvasom
31
okt.
14:00
1
31
okt.
13:37
4
Nagykanizsa
Nyolcgólos vereséget szenvedett a Nagyatádtól a Tungsram SE Nagykanizsa női kézilabdacsapata az NB II. legutóbbi játéknapján.
31
okt.
13:35
6
Nagykanizsa
Telt házas hangversenyt adott a Nagykanizsa Város Vegyeskara és a Nagykanizsai Szimfonikus Zenekar szombaton a Felsőtemplomban.
31
okt.
13:29
4
Nagykanizsa
A Budapest Bár adott koncertet szombat este a Hevesi Sándor Művelődési Központban.
Az elismert formáció tolmácsolásában a sokak által ismert slágerek csendültek fel, de a megszokottól eltérő köntösben. A Budapest Bár 2007-ben alakult, hogy elkészítsen egy lemezt, ám a nagy siker miatt..tovább olvasom
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
híradó 2023.10.31

FORGALOMI VÁLTOZÁSOK    A Tripammer utcai temető környékén kiemelt figyelemre kéri a rendőrség az emlékezőket  

EZ CSONKOLÁS VOLT, NEM GYÉRÍTÉS Nagy felháborodást váltott ki a Bagolai soron végzett munka, a szakértő szerint jogosan 

VERESÉG HAZAI PÁLYÁN Jövő héten kiesési rangadó vár a kanizsai női kézicsapatra   

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
ZNET TELEKOM Zrt.
mnb
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
MTVA2
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu