Busójárást rendeztek szombat délután az Erzsébet téren. A mohácsi hagyományőrzők rendezvényét a Kiskanizsai Polgári Olvasókör tartotta. Tizenkilencen érkeztek Mohácsról délután 3 órakor a város főterére, hogy bemutassák a nagykanizsaiaknak a tradíciójukat, illetve a hagyományos öltözéküket. A védjegyüknek számító jelmez fűzfából faragott maszkból, a bundájával kifordított birkabőrből és bocskorból áll, de jellegzetes kellék még a kereplő is. A Mohácsi Polgárok Olvasóköre igyekszik az egész országban megismertetni a ma már hungarikumnak számító hagyományt.
– A múlt héten Hódmezővásárhelyen voltunk és megyünk még Somogyszilre. Titeket is útba ejtettünk Nagykanizsán, de vannak más programok is, mert jön a saját busójárásunk 19-én és arra nagyon készülünk. Az egy egyhetes felvonulás – mondta el Szűcs László, a Mohácsi Polgárok Olvasókörének tagja.
A Kiskanizsai Polgári Olvasókör tagjai évente legalább háromszor találkoznak a mohácsiakkal, így a két szervezet között jó kapcsolat alakult ki az elmúlt időszakban.
– Úgy gondoltuk, hogy egy olyan dolgot kellene télen csinálni, mivel a kiskanizsai Móricz Zsigmond Művelődési Ház be van zárva és mi sem tudunk ott semmilyen rendezvényt tartani, és az embereknek hiányzik a közösség. Nekünk azért szerencsénk van, mert Nagy Vendel plébános úr engedélyezte a közösségi ház használatát, az énekkari próbán, az énekkarnak a működése így zavartalan. Engedélyezte azt is, hogy a mai meghívásunk az a közösségi házba szóljon a busóknak is – tette hozzá Salamon Sándorné, a Kiskanizsai Polgári Olvasókör elnöke.
Arról, hogy a hagyományőrzőket jó hangulatban köszönthessék a kanizsaiak a Szikrák Táncegyüttes és a Stobos Tamburazenekar gondoskodott. Az eseményről bővebben beszámolunk mai, Dombvidék című magazinműsorunkban.
adás
magazin
híradó